Dostępne kursy

W piątek 22 marca 2019 r już po raz szósty w ZSE-E w Radomsku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów technicznych: informatycznego i elektronicznego. Najpierw finaliści z obu dziedzin brali udział w eliminacjach. I tak w konkursie Informatyczny Puchar 15 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 10 ich starszych kolegów z technikum i liceum rozwiązywało test wiedzy. W czasie 20 minut mieli odpowiedzi na ponad 30 pytań z różnych dziedzin informatyki. Były pytania ekologiczne, budowa komputera, sieci komputerowe ale również pytania z algorytmiki. Test miał więc charakter przekrojowy. 8 osób walczyło o miano najlepszego elektronika w eliminacjach konkursu Elektronika to jest to! Uczestnicy mieli do zbudowania i opisania układ elektroniczny.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem w pierwszym etapie w obu konkursach wzięło udział około 400 uczestników. Można zatem śmiało rzec, że wygrali naprawdę najlepsi. A byli to:

W konkursie Informatyczny Puchar:

Kategoria MASTER:

1 miejsce: Marcin Klimczyk

2 miejsce: Grzegorz Stacherski

3 miejsce: Kamil Bujacz

Wszyscy laureaci to uczniowie ZSE-E w Radomsku

Kategoria JUNIOR:

1 miejsce: Adam Piotrowski z Gimnazjum im. Reymonta w Kleszczowie

2 miejsce: Mateusz Majak ze Szkoły Podstawowej nr. 1 w Radomsku

3 miejsce: Rafał Synowiec ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach

Sponsorami nagród w konkursach była Pani Starosta Beata Pokora, Społeczna Akademia Nauk w Radomsku oraz firma komputerowa APS.

Kategoria film:

I miejsce uczniowie klasy 2g ZSE-E w Radomsku: Kamil Bujacz, Marcin Klimczyk, Jakub Błasiak, Konrad Fryś oraz Grzegorz Kubicki

II miejsce drużyna klasy 1f ZSE-E w Radomsku: Weronika Mofina, Kinga Przybyło, Małgorzata Kałwak, Anna Gonera, Natalia Gidzinska, Marcin Misztal, Przemysław Skalik, Jakub Łuszczyn, Julia Mofina

III miejsce uczniowie PSP nr 9 w Radomsku: Michał Łęski i Krzysztof Łęski 

Sponsorem tej kategorii była firma JYSK oraz MDK w Radomsku

 

W konkursie Elektronika to jest to!

1 miejsce: Weronika Borek ze szkoły w Strzałkowie

2 miejsce: Łukasz Jabłoński z Gimnazjum w Kleszczowie

3 miejsce Szymon Głaz z Gimnazjum w Kietlinie

Sponsorami nagród w tej kategorii było Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Wręczenie nagród poprzedziło spotkanie z filmowcem Szymonem Chałupką, który opowiadał o swoim kanale Filmujemy!, o tym czy warto i jak zostać youtuberem. Uczniowie pytali o zagadnienia związane z filmowaniem, ale także o to, czy i jak walczy z hejtem, czy spotykają go niemiłe internetowe sytuacje. Szymon obejrzał wraz z uczniami i gośćmi filmy i pochwalił film nakręcony przez uczniów koła Elektronews pt. „STOP HEJT”.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością i nagrody wręczyli: Pani Starosta Beata Pokora, Pan Mirosław Olszewski ze Społecznej Akademii Nauk, Prezes Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jan Musiał, Pan Patryk Kamiński, który jak co roku ufundował puchary oraz Jolanta Molińska przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSE-E.

Uroczystość poprowadził uczeń klasy 1a Michał Różycki wraz z Mikołajem Lasotą i Bartłomiejem Szalińskim.I miejsce - uczniowie klasy 2g Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku film pt."Niebezpieczne zakupy" Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć film:


II miejsce - uczniowie klasy 1f Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku film pt."Odłącz się!" . Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć film:


III miejsce uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 9 "Gry z przemocą i ich wpływ"


Komisji bardzo podobał się również film "STOP HEJT", nakręcony przez ekipę ElektrykNews. Komisja zdecydowała jednak,że nie weźmie on udziału w konkursie, ponieważ większość z Was go już zna. Opublikowany jest bowiem pod adresem  https://www.youtube.com/watch?v=oeLYSsxQnnY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0gzCCz5BL8-aWX2M-bIZ_tjciTs1rzb-4glp7KBgYckWkGR96MLroO1oU

Wybory były bardzo trudne - zapraszamy już do następnej edycji. Więcej informacji w artykule.22 marca uczniowie - finaliści brali udział w teście finałowym składającym się z 30 pytań. Oto lista nagrodzonych osób:

1 miejsce: Adam Piotrowski z Gimnazjum im. Reymonta w Kleszczowie

2 miejsce: Mateusz Majak ze Szkoły Podstawowej nr. 1 w Radomsku

3 miejsce: Rafał Synowiec ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach

Sponsorami nagród w konkursach była Pani Starosta Beata Pokora, Społeczna Akademia Nauk w Radomsku oraz firma komputerowa APS.Wygrani w tej kategorii to:

W konkursie Informatyczny Puchar:

1 miejsce: Marcin Klimczyk

2 miejsce: Grzegorz Stacherski

3 miejsce: Kamil Bujacz

Wszyscy laureaci to uczniowie ZSE-E w Radomsku

Sponsorami nagród w konkursach była Pani Starosta Beata Pokora, Społeczna Akademia Nauk w Radomsku oraz firma komputerowa APS.


Konkurs polega na nakręceniu krótkiego  3 minutowego filmu na temat wybranego zagrożenia w sieci Internet oraz stworzenie podsumowania, w którym odpowiecie: jak i czy w ogóle można walczyć czy zmniejszyć takie zagrożenie.  Filmy mogą powstawać w zespołach. Duże filmy możecie bezpośrednio dostarczyć do sekretariatu naszej szkoły (na podpisanej płycie), do mnie : Agnieszka Orłowska sala 101 tel 609867350, lub wysłać do nich link np. umieszczając na youtube.

Filmy przesyłacie do 12 marca na adres: film@zse-e.edu.pl

Pomysły na filmy?

 • FEAR OF MISSING OUT – fomo to potrzeba bycia na bieżąco, strach przed odłączaniem od Sieci
 • hejtowanie wszystkich i wszystkiego,
 • wyłudzanie danych do wartościowych informacji poprzez podszycie się pod godną zaufania osobę lub instytucję
 • cyberprzemoc
 • gry zawierające przemoc i ich wpływ
 • publikowanie wszędzie złotych myśli, śmiesznych filmików i innych bezwartościowych informacji,
 • nakręcanie innych na jakiś styl życia,
 • ośmieszanie innych i podważanie ich wartości,
 • ciągłe promowanie siebie
 • fake news  


Zapraszam do udziału w szóstej edycji konkursu INFORMATYCZNY PUCHAR. Konkurs organizuje Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Konkurs odbędzie się w dwu kategoriach:
 • JUNIOR - test wiedzy dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych
 • MASTER - test wiedzy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
 • NOWOŚĆ!!!! Kategoria film: "Jak rozwiązać..". Nakręć krótki filmik omawiający jeden problem środowiska online, oraz podaj jak twoim zdaniem go rozwiązać!

Konkurs odbędzie się:

 • 11 -12 marca 2019r. I ETAP ELIMINACJE -  test na tej właśnie stronie.Punkty z dwu dni się sumują!
 • 22 marca 2019r. II ETAP FINAŁ - Finał konkursu. uczestnicy od godziny 10.00 będą rozwiązywali testy i zadania finałowe, następnie wręczymy dyplomy finalistów i wszyscy wraz z opiekunami o godzinie 12.00 wezmą udział w sesji popularnonaukowej z wykładem i rozdaniu
Regulamin konkursu tutaj>>
Finał 2018

Plakat Informatyczny Puchar

Autorzy plakatu: Bartłomiej Szaliński i Cezary Sapota